Współpraca międzynarodowa - Schulpartnerschaften

Współpraca międzynarodowa pomiędzy Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Oświęcimiu, a partnerska szkoła niemiecką Schule Stainfeld w Mölln  trwa od 2004 roku i opiera  się na haśle przewodnim „W sztuce tacy sami”.

Środki finansowe pozyskujemy z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży – organizacji, która inicjuje i wspiera kontakty między młodzieżą polską i niemiecką.

W dniach 15-20 września 2014 r. w naszej szkole gościliśmy zaprzyjaźnioną grupę młodzieży z Mölln.
Podczas tych kilku dni nasi uczniowie wraz z kolegami z Niemiec uczestniczyli w  wycieczkach, zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, różnego rodzaju zabawach, spotkaniach, wycieczkach. Nasi goście zwiedzili Kraków, Inwałd wraz z Parkiem Miniatur oraz Pszczynę. Odbył się również festyn, któremu towarzyszyło hasło przewodnie wymiany: Upływa czas - Die Zeit Vergeht.

Tak, tak... upływa czas, bo to już 10 lat! Był więc ogromny tort i mnóstwo zabawy :)