Tydzień Walki z Uzależnieniami

25 maja 2015
Tydzień Walki z Uzależnieniami
    25 maja 2015r w ramach programu profilaktycznego "ARS - czyli jak dbać o miłość", odbyły się warsztaty dla klas pierwszych SPdP. Zorganizowane zostało także spotkanie dla uczniów naszej szkoły, które prowadzone było przez przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Oświęcimiu. Po krótkim wprowadzeniu na temat substancji szkodliwych, jakie palacze wprowadzają do swojego organizmu paląc papierosy, ochotnicy mogli dokonać badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Badaniu poddali się tez niektórzy nauczyciele - okazało się, że ich płuca są wolne od szkodliwej substancji. Podobny wynik uzyskała większość uczniów. Byli jednak tacy, którym podczas badania zapaliło się czerwone światełko... Jest ono ostrzeżeniem, że ich zdrowie jest zagrożone. 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa - może to dobra okazja by rozstać się z nałogiem?