Punkt za punktem, level za levelem

12 października 2017
Punkt za punktem, level za levelem
czyli długa i trudna droga rozwoju zawodowego nauczyciela
   W dniu 12 października spotkaliśmy się z okazji nadchodzącego Święta Dnia Komisji Edukacji Narodowej popularnie zwanego dniem nauczyciela. Wiadomo jednak, że jest to święto wszystkich pracowników szkoły. Zebrani na sali gimnastycznej zobaczyli przedstawienie w wykonaniu uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. W kilku scenach pokazana zastała praca nauczyciela, który cały czas musi się doskonalić i niczym wytrawny gracz w gry komputerowe zdobywać nowe umiejętności. Wykonuje szereg zadań zdobywając "punkty", a dzięki temu przechodzi na wyższy "level" czyli uzyskuje kolejny stopień awansu zawodowego. Nauczyciel na początku jest stażystą, potem nauczycielem kontraktowym, następnie nauczycielem mianowanym, a na końcu nauczycielem dyplomowanym. Nie jest to jednak droga łątwa..., ale daje dużo satysfakcji i energii do działania. I tego też życzymy wszystkim nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły.