Najsprawniejszy w zawodzie

21 lutego 2017
Najsprawniejszy w zawodzie
Międzyszkolny Konkurs Hotelarski w Krakowie
     W dniach 20-21 luty 2017r. uczennice Szkoły Zawodowej Sara Sadowska i Monika Sordyl uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Hotelarskim „Najsprawniejszy w zawodzie - Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej”, który odbył się w Krakowie. W konkursie oprócz nas brali udział uczniowie ze szkół zawodowych z Rzeszowa, Kielc, Krakowa i Chrzanowa. Konkurs składał się z dwóch etapów:  w pierwszym dniu zadaniem uczestników było przygotowanie nakrycia stołu zgodnie z menu do kolacji dla dwóch osób. Ocenie podlegała: dekoracja, estetyka stołu, dobór odpowiedniej zastawy i szkliwa, umiejętność składania serwetek, strój uczniów. Drugi etap konkursu odbył się w hotelu „Ibis”. Zadaniem uczniów było przygotowanie jednostki mieszkalnej po opuszczeniu przez gościa. Kryteria oceny dotyczyły:  procedury sprzątania pokoju i łazienki po wyjeździe gościa, prawidłowego doboru i zmiany bielizny pościelowej, właściwej organizacji pracy, odpowiedniego stroju. Poziom był bardzo wyrównany,  uczennice Monika i Sara bardzo dobrze się zaprezentowały, otrzymały dyplomy z wyróżnieniem i drobne nagrody. Przez udział w konkursie uczennice miały okazję zamieszkać w 3* hotelu, zjeść śniadanie hotelowe i pyszny obiad. Pobyt w hotelu pozwolił zapoznać się z organizacją pracy, poczuć się pracownikiem hotelu oraz zintegrować się z uczniami z innych szkół o tym samym profilu. Do konkursu przygotowała uczennice p. Renata Knapczyk, gratuluję i dziękuję dziewczynom. Życzę powodzenia.