Lekcje w terenie

23 maja 2014
Lekcje w terenie
czyli wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu
W dniu 23 maja w ramach lekcji z przysposobienia obronnego pani S.Magiera zabrała klasy IIc i IId ZSZ do Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Celem spotkania ze strażakami było poznanie ich pracy oraz zwiedzenie siedziby straży. Na miejscu zobaczyliśmy centru dowodzenia akcjami, a nawet byliśmy świadkami przyjmowania zgłoszenia wypadku i widzieliśmy jak akcja ratownicza rozpoczyna się od pierwszych sekund po zgłoszeniu. Było to bardzo emocjonujące zdarzenie. Ponadto poznaliśmy plan dnia strażaka, jego zadania oraz mieliśmy przyjemność zobaczyć najnowszy wóz strażacki niedawno zakupiony i wyposażony w najnowszy sprzęt ratowniczy. Wizyta było bardzo ciekawa i pouczająca, zrozumieliśmy, że praca strażaków jest bardzo ciężka i odpowiedzialna. Moglibyśmy tam spędzić cały dzień, jednak trzeba było wracać do szkoły...